Receptes vīnogu kauliņu eļļas lietošanai: Sejas ādas kopšanā
Sejas tīrīšanai. Uz karstā ūdenī iemērcēta un pēc tam izspiesta tampona uzklāj 4-6 pilienus vīnogu eļļas un noslauka ādu.
Sejas tīrīšanai. Vīnogu kauliņu eļļu lieto sejas tīrīšanai, eļļai pievienojot lavandas vai apelsīna ēterisko eļļu.
Sejas ādas uzlabošanai. Vīnogu kauliņu eļļu un mandeļu eļļu vienādās proporcijās samaisa, ar salveti uzklāj eļļu uz sejas un tur 15-25 minūtes. Pēc procedūras noslauka seju ar siltā ūdenī iemērcētu vatīti.
Sausai, iekaisušai ādai. 1 ēdamkarotei vīnogu kauliņu eļļas pievieno 1 pilienu sandalkoka, apelsīnu un zilo kumelīšu ēterisko eļļu. Ar šo maisījumu var smērēt sejas ādu.
Palīdzība ādai zem acīm. 20 ml vīnogu kauliņu eļļai pievienot 15 ml saldo mandeļu eļļu un 15 ml naktssveces eļļu. Kompresi ar maisījumu nedaudz patur zem acīm. Tā uzlabos asins cirkulāciju, limfas plūsmu, atsvaidzinās ādu.
Grumbu mazināšanai ap acīm. 1-2 ēdamkarotēm vīnogu kauliņu eļļas un avokado eļļas maisījuma (1: 1) pievieno 1-2 pilienus rožu un sandalkoka vai sandalkoka, neroli un limetta ēterisko eļļu. Maisījumu smērēt ap acīm 1-2 reizes dienā.
Dziļu grumbu ap acīm mazināšanai. 1 ēdamkarotei vīnogu kauliņu eļļas pievieno 1-2 pilienus limetta, piparmētru, fenheļa vai neroli un priedes ēterisko eļļu. Maisījumu smērēt ap acīm 1-2 reizes dienā.
Sejas ādas atjaunošanai. Sajauc vienu ēdamkaroti vīnogu kauliņu eļļas ar vienu ēdamkaroti jojobas vai avokado eļļas. Pievieno 2-3 pilienus kadiķa un rožu ēterisko eļļas vai 1-2 pilienus rozmarīna, lavandas un citrona eļļas. Iegūto maisījumu ūdens vannā uzkarsē līdz 37 ° C. Mērcē plānu vates/ salvetes kārtu siltā eļļā un uzklāj uz sejas, atstājot muti, degunu un acis vaļā. Virs vates uzliek pergamenta papīru vai plānu plēvi. Lai saglabātu siltumu, vairākas reizes aptin sejai salocītu dvieli. Šādu kompresi var likt sejai 1-2 reizes dienā, turot 20-25 minūtes. Šis sastāvs veicina ātru audu reģenerāciju, palielina ādas elastību, izlīdzina grumbas, piešķir ādai veselīgu izskatu.
Maska ādas tvirtuma atjaunošanai. Masku gatavo ar tīru vīnogu kauliņu eļļu 1-2 reizes dienā, turot uz ādas 15-20 minūtes.
Maska iekaisuma noņemšanai un reģenerācijas paātrināšanai. Problemātiskās ādas zonas iesmērē 3-4 reizes dienā vai liek uz tām salvetes, kas piesūcinātas ar vīnogu kauliņu eļļu.
Maska sejas mitrināšanai un grumbu novēršanai. Pie 1 ēdamkarotes vīnogu kauliņu eļļas pievieno pa 1 pilienam neroli un rozes (vai sandala) ēteriskās eļļas. Ar sagatavoto maisījumu sasmērē problemātisko sejas zonu 3-4 reizes dienā vai uzliek uz konkrētajām ķermeņa zonām ar maisījumu piesūcinātas salvetes uz 15-20 minūtēm.
Vīnogu kauliņu eļļas pozitīvās īpašības
Eļļai ir šādas vērtīgas īpašības:
- ātri uzsūcas, neatstājot nepatīkamas sajūtas uz ādas;
- paātrina šūnu atjaunošanos, atjaunojot epidermu;
- cīnās ar ādas problēmām, pīlings, taukains;
- maskas ar eļļu izlīdzina grumbas un veido sejas ovālu;
- atbrīvo dermu no keratinizētām daļiņām;
- izlīdzina ādas toni;
- kontrolē zemādas tauku sekrēciju;
- atvieglo iekaisumu, nomierina kairinātu epidermu;
- izturas pret atvērtiem komedoniem.
Vīnogu kauliņu eļļas sastāvs
Eļļas sastāvā ir daudz vērtīgu vielu, kas var palīdzēt daudzos veidos cilvēka ķermenim. Vīnogu kauliņu eļļā ir vitamīni (Е, А, B1, B2, B3, В6, B9, С) lielā koncentrācijā, makro un mikroelementu (kālija, nātrija, kalcija, dzelzs u.c.) daudzums, piesātinātās taukskābes – aptuveni 10 – 12 procenti, oleīnskābe - aptuveni 15 - 16%. Vairāk nekā 70 procentu eļļā ir polinepiesātinātās taukskābes, no kurām lielākā daļa ir Omega 6 un arī Omega 3, Omega 9, kā arī flavonoidu, fitosterolu, cietvielu, fitoncīdu, hlorofila un enzīmu klātbūtne. Pateicoties, tieši šiem elementiem, vīnogu kauliņu eļļa ir 20 reizes efektīvāka par C vitamīnu, cīņā pret brīvajiem radikāļiem, kuri kaitē organismam. Tā ir viens no līderiem starp eļļām, E vitamīna satura dēļ, viena ēdamkarote eļļas spēs nodrošināt dienas nepieciešamo E vitamīna devu.
Vīnogu kauliņu eļļas lietošana
Jau daudzus gadsimtus atpakaļ šī eļļa tika uzskatīta par vērtīgu pārtikas produktu un produktu, ko var lietot ārstniecībā un kosmētikas ražošanā. Mūsdienās to lieto daudzu valstu (Itālijas, Vācijas, Francijas u.c.) kosmētikas, medicīnas produktu ražošanas procesā. Vīnogu kauliņu eļļa tiek izmantota arī mājražošanā - eliksīru, sejas, ķermeņa krēmu, pieniņu un losjonu, skrubju, ziepju un citu produktu ražošanā kā viena no sastāvdaļām, tāpat tā tiek izmantota aromterapijā un dažādos masāžas procesos.
Vīnogu kauliņu eļļas pagatavošanas metodes
Vīnogu kauliņu eļļa tiek iegūta no kaltētām vīnogu sēkliņām un gatavota ar aukstās spiedes metodi. Bieži vien vīnogu kauliņu eļļa ir vīna ražošanas blakus produkts, jo to iegūst no ogu sēklām, kuras izmanto vīna ražošanā.
VĪNOGU KAULIŅU EĻĻA KULINĀRIJĀ
Vīnogu kauliņu eļla ir pilnvērtīgs pārtikas produkts. Eļļai nav smaržas, bet garša līdzinās riekstu un vīna garšai. Eļļa labi sader ar zivīm, gaļu, augļiem, dārzeņiem un sēnēm. Ar vīnogu kauliņu eļļu gatavots ēdiens ir vienlīdz garšīgs un veselīgs gan silts, gan auksts.

Kulinārijā to izmanto kā rozīnīti:
- pie salātiem, piešķirot unikālu garšu,
- pie aukstajiem ēdieniem, piešķirot unikālu garšu,
- tajā marinē gaļu un zivis,
- lieto kā diētisku produktu,
- tā piemērota cepšanai,
- ceptajai gaļai piešķir neaizmirstamu garšu un kartupeļiem zeltaini dzeltenu krāsu,
- uzkarsētajā eļļā neveidosies organismam kaitīgu vielu pārpalikums,
- kā piedevu dažādiem ēdieniem.
Vīnogu kauliņu eļļa virtuvē:
- No tās tiek gatavotas mērces, majonēze.
- No tās tiek gatavotas marinādes.
- Vīnogu kauliņu eļļu pievieno mājās gatavotās kūkās. Kūkām ir riekstu sviesta aromāts un garša.
- Pietiek ar dažiem eļļas pilieniem, lai iegūtu jaunu garšu ēdienam.
- Vīnogu kauliņu eļļa ir lieliska zemesriekstu eļļas aizstājēja.
- Vīnogu kauliņu eļļa ir ļoti izturīga pret oksidāciju. Lai pagarinātu citu augu eļļu (linsēklu, saulespuķu un olīvu) derīguma termiņu, ieteicams tām pievienot vīnogu kauliņu eļļu.
- Vēl viena būtiska vīnogu kauliņu eļļas priekšrocība – izturība pret augstu temperatūru (līdz pat 216 grādiem), tāpēc to var izmantot ēdienu cepšanai uz pannas vai cepeškrāsnī, nebaidoties, ka eļļa zaudēs savu vērtību.
VĪNOGU KAULIŅU EĻĻA VESELĪBAI
Vīnogu kauliņu eļļa ir viela, kas palīdz dažādu veselības problēmu risināšanā vai uzlabošanā.
Vīnogu kauliņu eļļa īpaši ieteicama tiem, kam ir:
- veselības problēmas ar aknām un nierēm,
- liekais svars,
- sirds slimības,
- diabēts.
- novecošanās procesa palēlināšanos. Eļļa kavē šūnu iznīcināšanu cilvēka ķermenī,
- sliktas redzes uzlabošanos...
Cilvēkiem ar vielmaiņas problēmām iesaka lietot 5 pilienus eļļas pēc ēšanas 3 reizes dienā. Eļļu ieteicams lietot mēnesi, pēc tam nelietot 2-3 mēnešus.
Ar sirds slimībām slimojošiem cilvēkiem ārsti iesaka dzert 2 reizes dienā pa 1 ēdamkarotei vīnogu kauliņu eļļu pirms ēšanas.
MASĀŽA AR VĪNOGU KAULIŅU EĻĻU
Masāžai vīnogu kauliņu eļļa tiek izmantota tīrā veidā vai vienādās daļās sajaukta ar citu augļu kauliņu eļļām (mandeļu, persiku, aprikožu, ķiršu) vai jojobas, avokado eļļām.
Tā kā eļļas struktūra ir viegla, gaiša, caurspīdīga un gandrīz bez smaržas, āda pēc vīnogu kauliņu eļļas lietošanas kļūst gluda, bet ne taukaina.
Vīnogu kauliņu eļļai ir ļoti laba absorbcijas īpašība, tāpēc tā tiek izmantota dažādu masāžas veidu procesā - klasiskajā (zviedru), ārstnieciskajā, sporta, reflektorā, karsto akmeņu, anticelulīta u.c. masāžās. Eļļu ļoti daudz izmanto sejas, dekoltē un visai ķermeņa masāžai.
Masāža ar vīnogu kauliņu eļļu palīdz samazināt stresu un palīdz atslābināties.
VĪNOGU KAULIŅU EĻĻA SKAISTUMKOPŠANĀ
Sejas kopšanā vīnogu kauliņu eļļai ir vairāki plusi. Eļļa tonizē un atsvaidzina ādu, uzlabo ādas elastību un tvirtumu...